Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

Vlajka Slovensko  Vlajka Veľká Británia Textová verzia

SLOVENSKÁ NÁRODNÁ KNIŽNICA

Logo Slovenská Národná Knižnica
Logo Slovenská Národná Knižnica


Diár SNK na rok 2021 je s nádychom humanizmu a renesancie

Žiarivý oranžový krycí list s jemnou razbou, vo vnútri čierno biela grafika a výber tých najkrajších grafických vyobrazení, ktoré Európu a Uhorsko spájajú s obdobím humanizmu a renesancie. Takto vyzerá diár Slovenskej národnej knižnice na rok 2021. Už dnes si ho môžete objednať  za 9,90 € na adrese: objednavky_knihy@snk.sk, alebo po uvoľnení opatrení, kúpiť priamo u nás v sídelnej budove.

foto diar

 

Diár v anglicko – slovenskej mutácii v hrebeňovej papierovej väzbe má rozmery 14 cm x 19 cm a ponúka prehľad krstných mien podľa slovenského kalendária, vyznačené sú aj štátne sviatky SR.
V jeho úvode si môžete poznačiť svoje osobné údaje, do stručného mesačného plánovacieho kalendára na rok 2021 s vyznačenými štátnymi sviatkami si zas zaznačíte termín plánovanej dovolenky, detského tábora či iných osobných aktivít. V diári SNK, nechýba ani prehľadné zobrazenie dní, týždňov a mesiacov výhľadovo na rok 2022 a 2023, opäť s farebne vyznačenými štátnymi sviatkami.

foto diar foto diar

 

Potom už nasleduje ročný plánovací kalendár – každému týždňu je venovaná celá dvojstrana, pričom soboty a nedele zaberajú rozsahovo menší priestor, ako pracovné dni. Posledných 12 strán je „voľných“, určených na detailnejšie poznámky svojho majiteľa.

foto diar

 

Mesiace sú oddelené spomínanými krásnymi reprodukciami – výberom z monografie Knižná kultúra humanizmu a renesancie vo fondoch a zbierkach Slovenskej národnej knižnice. Monografia odhaľuje odbornej i širšej kultúrnej verejnosti rozsiahle a bohaté zbierky tlačí 16. storočia, ktoré dokresľujú obraz o fenoméne európskej kníhtlače, nakladateľskej a vydavateľskej činnosti v jednom z prelomových období vývoja západnej civilizácie. Knihu vydala v roku 2020 Slovenská národná knižnica.
Kontakt: objednavky_knihy@snk.sk


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

Logo operačný program informatizácia spoločnosti OPIS - čiernobiele.   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik ciernobiele 1
    logo GIS ciernobiele    logo EYCH2018 ciernobiele

Facebook profil SNKsn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

November 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo