Vyšlo číslo 4/2022 časopisu Knižnica

Prečítajte si štvrté tohtoročné vydanie časopisu Knižnica.

Decembrové vydanie časopisu Knižnica sme rozdelili do troch častí, ktorými sú: osobnosť Knižnice, recenzované články a informatívne články. S príhovorom sa predstaví generálna riaditeľka SNK a zároveň predsedníčka redakčnej rady Katarína Krištofová. Osobnosťou Knižnice je Agáta Klimeková, s ktorou urobil zodpovedný redaktor Ján Marek rozhovor s dôrazom na jej dlhoročné pôsobenie v SNK a na jej vzťah ku knihe ako k informačnému médiu.
V časti recenzované články sa predstavujú: Vojtěch Šícha s článkom E-ilustrace – online databáze české knižní ilustrace raného novověku; Stanislava Knapčoková s článkom Trnavský nástenný kalendár (k dejinám ilustrácie 18. storočia na Slovensku); Radomír Slovik s článkom NUSK – databáze slepotiskové výzdobyknižních vazeb a Martin Baloga s článkom Kovové prvky knižných väzieb proveniencie spišských kartuziánov.
V časti informatívne články sa predstavujú: Marián Grupač – Eva Augustínová – Slavka Pitoňáková s článkom Komunitný život, záujmovo-kultúrna a osvetová činnosť v obci Oščadnica v 20. storočí. Spolková činnosť; Nikola Šipošová – Vítězslav Knotek – Jitka Neoralová – Tomáš Imrich – Petra Vávrová s článkom Degradace plastových vazebních prvků knih v novodobém knihovním fondu Národní knihovny České republiky; Zuzana Kopecká s článkom Neformálne vzdelávanie v knižnici; Martina Bajzíková – Ján Koniar s článkom Písomné višegrádske dedičstvo – ochrana pre budúcnosť; Rozália Cenigová s článkom Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl; Peter Cabadaj s článkami K 150. výročiu narodenia Matúša Jankolu, Päťdesiat rokov od úmrtia Zory Jesenskej a Pred 70 rokmi vznikol Slovenský ústav v Clevelande; Augustín Maťovčík s článkom Z korešpondencie Ivana Kadlečíka a Darina Obušeková s článkom Knižnica Univerzity v Aberdeene.
Prajeme pútavé čítanie, krásne Vianoce a úspešný nový rok 2023.

Celé číslo časopisu Knižnica.

Archív časopisu Knižnica

logo online katalog snk new grlogo dikda katalog grlogo DIKDAlogo eiz grlogo slovakiana grlogo zond grlogo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr

Logo operačný program informatizácia spoločnosti OPISlogo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

logo navstevniklogo Good Idea Slovakialogo Európsky rok kultúrneho dedičstva

Prejsť na menu

Facebook profil SNKsn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

April 2023
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Viac informácií o podujatí. Tešíme sa na Vás.
Dátum :  28 04 2023
29
30

 

Sídelná budova Slovenskej národnej knižnice je počas všetkých štátnych sviatkov SR zatvorená.

 

Všetky podujatia SNK 

Navštívte nás

Slovenská národná knižnica

Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo DIKDA   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 Kniznica logo WordDigital Library logo