Výstava: Mystériá Stvoriteľa, zeme a vody

Výstava: Mystériá Stvoriteľa, zeme a vody

Diela známej turčianskej výtvarníčky Ľudmily Balkovej rod. Šišítkovej si môžu návštevníci pozrieť v priestoroch Literárneho múzea SNK od 5. augusta do 23. októbra 2022. Nová kolekcia obrazov, predstavená na výstave Mystériá Stvoriteľa, zeme a vody, upozorňuje na autorkine duchovné inšpirácie, jej tvorivé prenikania a chápania odrazov života i viery vo výtvarnom umení.

Čítať ďalej ...

Na polceste na Mars

Na polceste na Mars

Priestory Slovenskej národnej knižnice sa v nedeľu 10. júla 2022 popoludní zaplnili do posledného miesta. Takmer tisícka návštevníkov z rôznych kútov Slovenska využila jedinečnú príležitosť stretnúť sa so slovenskou astrobiologičkou Dr. Michaelou Musilovou  a prof. Štefanom Kleinom, ktorý stojí za vznikom lietajúceho auta. Vedecko-popularizačné popoludnie Na polceste na Mars bolo okrem toho nabité aj sprievodnými akciami pre malých i veľkých.

Čítať ďalej ...

Na okraji záujmu

Na okraji záujmu

Výstava, ktorú si v Literárnom múzeu SNK môžte pozrieť od 13. mája do 23. júla 2022, prezentuje pomerne neznáme zbierkové predmety, ktoré síce samy o sebe nestáli v centre pozornosti, avšak majú veľkú výpovednú hodnotu v kontexte literárnych zbierok Janka Jesenského, Hany Gregorovej, Štefana Králika či Emila Boleslava Lukáča. Chcete konkrétny príklad? Poďme sa na nejaké spoločne pozrieť.

Čítať ďalej ...

Aponiovská knižnica vystavuje vzácne zbierky

Apponiovská knižnica ukáže vzácne zbierky

Najkrajšia interiérová knižnica na Slovensku oslávila 10. výročie svojho obnovenia. Do 31. augusta 2022 sprístupnila pre návštevníkov svoje vzácne zbierky, ktoré uchováva. Príďte sa pozrieť napríklad na prácu gréckeho rečníka Isocrata z roku 1519, aktá pápežov, prvé tlače z obdobia reformácie či dielo Olympie Fulvie Moraty zo 16. storočia. Dnes nám to znie neuveriteľne, ale je výnimočné prakticky len tým, že ho napísala žena.

Čítať ďalej ...

Týždeň slovenských knižníc 2022

Týždeň slovenských knižníc

Martin – Týždeň slovenských knižníc (28. 02. - 06. 03. 2022) bol opäť bohatý na podujatia pre všetky vekové kategórie. Videli ste, napríklad, ako vyzerali školské učebnice na našom území pred 300 – 400 rokmi, ako krásne aj mrzko písali naši spisovatelia. Podujatia a komentované prehliadky čakali na vás aj v Literárnom múzeu SNK. Dodržali sme aj obľúbenú tradíciu bezplatnej registrácie nových používateľov a odpustenia sankčných poplatkov.

Čítať ďalej ...

logo online katalog snk new grlogo dikda katalog grlogo DIKDAlogo eiz grlogo slovakiana grlogo zond grlogo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr

Logo operačný program informatizácia spoločnosti OPISlogo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

logo navstevniklogo Good Idea Slovakialogo Európsky rok kultúrneho dedičstva

Prejsť na menu

Facebook profil SNKsn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

February 2023
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
Celý program nájdete v prílohe. Link na prihlásenie. Tešíme sa na Vás.
Dátum :  08 02 2023
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Sídelná budova Slovenskej národnej knižnice je počas všetkých štátnych sviatkov SR zatvorená.

 

Všetky podujatia SNK 

Navštívte nás

Slovenská národná knižnica

Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo DIKDA   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 Kniznica logo WordDigital Library logo