Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  

  • Štefan Osuský
  • Online digitálna knižnica
  • Slovenská národná knižnica - Online katalóg SNK


SNK od 18. mája opäť otvorená pre verejnosť – tešíme sa na vás!

Milí naši používatelia a návštevníci, s radosťou vám oznamujeme, že naše katalógy, služby a študovne v sídelnej budove Slovenskej národnej knižnice budú pre vás od 18. mája 2020 opäť otvorené. V rovnaký deň otvoríme aj Aponiovskú knižnicu v Oponiciach. Literárne múzeum SNK v Martine a Slovanské múzeum A. S. Puškina v Brodzanoch si na prvých návštevníkov počkajú do 19. mája 2020. 

Všetky naše pracoviská budú fungovať v špeciálnom režime a len s dodržiavaním hygienických nariadení, preto vás prosíme o ich rešpektovanie.


Od 18. mája 2020 až do odvolania bude sídelná budova SNK otvorená v pondelok až piatok medzi 9. h a 12.h a opäť, po dôkladnej dezinfekcii priestorov, od 13.h do 16. h pričom maximálny počet návštevníkov nesmie prekročiť číslo 20. Do budovy môžete vstúpiť len s ochranou horných dýchacích ciest.


Hoci to na prvý pohľad tak nevyzerá, ale situácia na Slovensku ešte naozaj nie je natoľko bezpečná, aby ste sa v knižnici zdržiavali tak dlho, ako by ste si želali. Rezervácia požadovaných dokumentov cez online katalóg SNK vám výrazne pomôže skrátiť pobyt u nás na nevyhnutné minimum. Ale pozor, rezervovaný dokument si môžte prísť vyzdvihnúť a vypožičať až na nasledujúci deň. Rovnako je obmedzený počet návštevníkov a bádateľov, ktorí naraz môžu využívať služby našich študovní. Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste si vopred rezervovali návštevu v študovni Literárneho archívu, Študovni starých a vzácnych tlačí a Mikrofilmovej študovni.


Obmedzenia počtu návštevníkov a hygienické nariadenia platia aj pre Aponiovskú knižnicu, Literárne múzeum SNK a Slovanské múzeum A. S Puškina. Aj tu vám preto odporúčame rezervovať si telefonicky alebo mejlom svoju návštevu.


V záujme ochrany vlastného zdravia, ako aj zdravia našich zamestnancov, prosím, venujte zvýšenú pozornosť nasledujúcim pokynom.  Usmernenie pre vstup a využívanie služieb v SNK (pdf, 4.78 MB). Zároveň vás prosíme, aby ste naše priestory osobne nenavštevovali v prípade, že  ste prišli do kontaktu s osobou, ktorá prejavuje príznaky ochorenia koronavírusom, alebo máte prejavy respiračnej infekcie. V takomto prípade nás prosím kontaktujte telefonicky.

Buďme k sebe ohľaduplní a trpezliví a spoločne to zvládneme! Tešíme sa na vašu návštevu!

2020 05 11 zatvorene 2020 05 11 Otvaracie hodiny SNK muzea


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo