Kultúra na kopci: Jar privítame s úsmevom!

Martin – Usmievaj sa a neboj sa! – je názov prvého z tohtoročnej série podujatí Kultúra na kopci. Tentokrát sa na život pozrieme tak trocha motivačne. Zima trvá už pridlho a treba sa, s príchodom jari, dobiť energiou a vyburcovať k výkonom. Skúsime to teda vo štvrtok, 7. marca 2019 o 16.30h, spolu so spisovateľkami a režisérkami Evou Borušovičovou a Barborou Kardošovou.

obrazok kultura na kopci

Usmievaj sa a neboj sa! - viac informácií o podujatí v Kalendári podujatí SNK

Eva Borušovičová je autorkou niekoľkých filmov a nositeľkou ocenení napríklad z medzinárodného festivalu v Chicagu. Napísala knihu Urobíme všetko, čo sa dá. Je autorkou divadelnej hry 69 vecí lepších než sex, ktorú v roku 2013 hralo bratislavské Štúdio L+S. Jej knižnou novinkou je Do plaviek. A tu prichádza na rad prekvapenie – kniha síce má motivačný názov, ale vôbec nie je o tom, ako do tohto pidi kúska schudnúť. Naopak, ponúka pohľad na svet a na život. A na plné ústa hneď v úvode vykričí jednu základnú múdrosť stredného veku: „Výhodou veku je uvoľnenosť. Jednoducho máme kopec vecí zrazu v paži.“

Barbora Kardošová už 20 rokov pôsobí v televíznom biznise na rôznych projektoch. Knižne debutovala v roku 2009 románom Šialene milovaná. Okrem toho je autorkou románov: Anjeli nespia, Sladko v ústach, Vydať sa a zomrieť a Medium love.

V roku 1997 mal premiéru film Amálka, ja sa zbláznim, na ktorom sa podieľali obe dámy a zároveň spolužiačky z vysokej školy. Hrdinom filmu je 12-ročný chlapec Šimon, ktorý sa nevie zmieriť s tým, že jeho milovaná sestra Amálka má priateľa a čo je ešte horšie – musí sa vydávať. Hoci to berie spočiatku ako osobnú zradu, happyend sa dostaví v podobne pochopenia, že aj Amálka má právo na vlastný život.

Martinčania si v sídelnej budove na Hostihore budú moc v roku 2019 vychutnať ešte ďalšie dve, ktoré im Slovenská národná knižnica ponúkne v rámci série „Kultúra na kopci.“ Pre všetky tri podujatia by mala byť spoločným vodítkom „kniha“ a každé z nich by návštevníkom malo zaručiť príjemne strávené popoludnie či podvečer.

 

logo online katalog snk new grlogo dikda katalog grlogo DIKDAlogo eiz grlogo slovakiana grlogo zond grlogo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr

Logo operačný program informatizácia spoločnosti OPISlogo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

logo navstevniklogo Good Idea Slovakialogo Európsky rok kultúrneho dedičstva

Prejsť na menu

Facebook profil SNKsn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

February 2023
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
Celý program nájdete v prílohe. Link na prihlásenie. Tešíme sa na Vás.
Dátum :  08 02 2023
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Sídelná budova Slovenskej národnej knižnice je počas všetkých štátnych sviatkov SR zatvorená.

 

Všetky podujatia SNK 

Navštívte nás

Slovenská národná knižnica

Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo DIKDA   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 Kniznica logo WordDigital Library logo